Przejdź do głównej zawartości

Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie – te pojęcia często są ze sobą mylone.

Bo choć to dwa różne zabiegi, to oba są etapami higienizacji zębów.

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, piaskowanie zaś – osadów i powierzchniowych przebarwień. Efekt?

Mniejsze ryzyko rozwoju próchnicy i chorób przyzębia, a w bonusie – bielsze zęby i jaśniejszy uśmiech.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Diastema

Słyszeliście kiedyś o diastemie? Z pewnością tak, a nawet jeśli sama nazwa niewiele Wam mówi, to na pewno kojarzycie tę charakterystyczną przerwę pomiędzy górnymi jedynkami.   Ma ją Elton John, Madonna, Tomasz Karolak i Brigitte Bardot – diastema to zdecydowanie ich znak charakterystyczny. Warto jednak wiedzieć, że choć diastema może wyglądać uroczo, to jeśli odległość między zębami przekracza 2 mm, to może stać się poważnym problemem logopedycznym i stomatologicznym, skutkując np. chorobami przyzębia, wadami zgryzu czy wymowy.   Z tego względu warto skonsultować diastemę ze specjalistami. Zapraszamy do naszych gabinetów! https://www.multidental.info/

Dentofobia

Dentofobia czyli strach przed leczeniem stomatologicznym i wizytą u stomatologa to dość powszechne zjawisko. I tłumaczy czemu nierzadko pacjenci zgłaszają się do nas w ostatnim momencie, gdy już z bólu trudno im wytrzymać. Tymczasem z dentofobią można i trzeba walczyć, na przykład tak: przyjazna atmosfera w gabinecie stomatologa, brak oceniania i pozytywny dialog możliwość kompleksowego leczenia w krótkim czasie stałe informowanie pacjenta o postępie leczenia i wykonywanych czynnościach indywidualne podejście do pacjenta I nie chcemy się chwalić, ale my w Multidental mamy na tym polu spore sukcesy! Zapraszamy do naszych gabinetów!

Wysyp urazów stomatologicznych

Już za chwilę, już za moment rozpocznie się wiosna, a wraz z nią częstsze spacery, powrót do aktywności, szaleństwa na dworze oraz… wysyp urazów stomatologicznych.  Zwłaszcza u najmłodszych, u których to druga najczęstsza (po próchnicy) przyczyna wizyt u stomatologa. Dlatego przypominamy, że wybity ząb stały można reimplantować – czyli umieścić go z powrotem w zębodole. Liczy się jednak czas – szansa na ponowne „przyjęcie się” zęba mija wraz z upływem 2 godzin od urazu. Niezależnie od tego, czy reimplantowaliście ząb samodzielnie, czy u stomatologa, pamiętajcie, że taka sytuacja wymaga częstszych wizyt kontrolnych – pozwalających na bieżąco oceniać stan miazgi.  Mieliście kiedyś taką historię?